החשיבות של הנגשת אתרים

הנגשת אתרים

בשנת 2023, הפכה נגישות האתרים לחשובה יותר מתמיד. היום, חשוב שאתרי האינטרנט יהיו נגישים לכול המשתמשים, גם לאנשים עם מוגבלויות. אתר מונגש מאפשר להם גישה לאותו מידע ושירותים הזמינים לקהל הרחב, בין אם מדובר בכתבות חדשותיות, בבנקאות מקוונת, בקניות מקוונות או בשירותים ממשלתיים.

על ידי הנגשת אתרי אינטרנט לפי חוק, אתם מבטיחים שלכול הציבור תהיה גישה שווה לתוכן המקוון שלכם, כולל אנשים עם מוגבלויות פיזיות, חושיות, קוגניטיביות ואינטלקטואליות.

אחת הסיבות העיקריות לחשיבות הנגשת האתרים היא מספרם ההולך וגדל של אנשים עם מוגבלויות. לפי ארגון הבריאות העולמי, למעלה ממיליארד אנשים ברחבי העולם הם אנשים עם מוגבלויות, שאולי לא יוכלו להשתמש באתרים שאינם מתוכננים מתוך מחשבה על נגישות.

כאשר פלח כה גדול מאוכלוסיית העולם מושפע ממוגבלות כלשהי, חיוני לתכנן אתרי אינטרנט עם נגישות לכולם.

אז למה ההנגשה חשובה?

  • כי היא מקדמת שימושיות

כאשר אתם שוקלים נגישות בעת בניית האתר, אתם משפרים גם את השימושיות, ולעתים קרובות תורמים לחוויית משתמש אינטואיטיבית יותר. תוכן מקוון שעומד בדרישות הנגישות עשוי להיות ידידותי יותר לכולם. כן, גם אנשים ללא מוגבלות נהנים מעיצוב נגיש, במיוחד אם הם נמצאים במצבים, מגבילים כמו הצורך:

  • לקרוא כתוביות בסרטון בסביבה רועשת או שקטה.
  • להתאמת בהירות המסך לחדר חשוך או מואר.
  • לקריאת תמלול המצגת, כדי להבין טוב יותר את המידע.
  • להשתמש במקלדת כדי לנווט באתר האינטרנט כשהעכבר אינו פועל.
  • כי זה הדבר הנכון לעשות

נגישות מאפשרת למשתמשים עם מוגבלויות לקחת חלק פעיל בחברה שלנו. לדוגמה, הנגישות שלקחו על עצמם מוסדות להשכלה גבוהה, הנחשבים כבעלי רמה מסוימת של אחריות כלפי החברה, תומכת במשימה שלהם להציע לכלל ציבור הלומדים והמורים אתרים נגישים.

  • כי זה החוק

החוק במדינה מחייב להנגיש את אתרי האינטרנט לאנשים עם מוגבלויות. הפרת החוק היא עבירה שעלולה לגרום לתביעה משפטית.

מי מרוויח מהנגשת אתרי האינטרנט?

  • הנגשה עדיפה לחברה ולכול אדם

תוכן מקוון נגיש, פירושו שכולם נכללים בקהל המשתמשים ואף אחד לא נותר בחוץ ומנוע מלקבל את המידע המקוון שלכם. המשמעות של מסרים שמגיעים לכולם, היא שכולם יכולים להשתתף ולקבל את אותו מידע. התועלת לחברה כולה נובעת מכך שזה מאפשר ליותר אנשים להיות מעורבים באופן פעיל, ולתרום את הרעיונות ונקודת המבט שלהם.

  • הנגשה הגיונית מבחינה פיננסית

אתרים ותוכן מקוון שנגישים לכולם, נוטים למשוך קהל רחב יותר מאשר רק משתמשים פוטנציאליים. המשמעות היא הרחבת טווח ההגעה למגוון תחומים, מה שעלול להוביל לעלייה במספר המבקרים באתר, במספר הנרשמים לקורסים, במספר המשתמשים בשירותים או במספר הקונים.

חוץ מזה, אתרים נגישים זוכים לאופטימיזציה גבוהה יותר למנועי החיפוש. כלומר, אתרים נגישים מדורגים גבוה יותר בדף החיפוש ויהיו קרובים יותר לראש הרשימה בעת החיפוש בגוגל או בכול מנוע חיפוש אחר.

בניית אתר נגיש התואם מלכתחילה את התקנים שקבע החוק, תהיה זולה יותר מאשר הצורך לחזור ולעצב את האתר מחדש.

More Posts

איך מעצבים אתר אינטרנט

בעידן זה של דומיננטיות דיגיטלית, אתר אינטרנט פועל כפנים של עסק. פוסט זה בבלוג מספק מדריך מקיף כיצד לעצב אתר אינטרנט מרתק, ידידותי למשתמש ויעיל.

כמה משלמים על בניית אתר לרופא?

בניית אתר לרופא כרוכה במספר שיקולים, כולל עיצוב, פונקציונליות וקהל יעד. פוסט זה בבלוג מתעמק בעלויות הכרוכות ביצירת אתר מקצועי עבור ספק שירותי בריאות, ומציע

Send Us A Message